Legalne zatrudnienie cudzoziemców i duży przychód podatków dla Polski

  • Data publikacji 16 styczeń 2022

Pod koniec 2020 roku liczba cudzoziemców legalnie pracujących na terenie Polski wzrosła do prawie 13%. Natomiast w połowie 2021 roku liczba zarejestrowanych obcokrajowców w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wynosiła ponad 800 tysięcy. Dzięki legalnemu zatrudnieniu cudzoziemców Polska odnotowuje przychód podatków.

Lepsza sytuacja gospodarczo – społeczna w kraju mimo pandemii

Mimo panującej pandemii sytuacja gospodarczo-społeczna w Polsce jest lepsza w porównaniu do poprzedniego, analogicznego 2020 roku. Stopniowe znoszenie obostrzeń epidemicznych przez Rząd Polski pozytywnie wpłynęło na część obszarów działalności gospodarczych. Obcokrajowcy, w szczególności Ukraińcy, decydowali się na legalny pobyt w kraju oraz podejmowali pracę. Po pierwszym półroczu 2021 roku sytuacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ustabilizowała się. Stopień pokrycia wydatków dochodami, które wpłynęły ze składek w styczniu, wynosił ponad 80%. Największą pozycją przychodów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych były składki na Ubezpieczenie Społeczne. Tylko w okresie od stycznia od czerwca 2021 ich kwota wynosiła ponad 112 miliardów złotych i była wyższa o prawie 8%.

Szukasz pracowników? Nie masz czasu?
Zostaw numer.

Numer telefonu zostanie wykorzystany do pierwszego kontaktu. Nie archiwizujemy numerów podanych w formularzu i nie przekazujemy go innym podmiotom.

Szukasz pracy?
Шукаєте роботу?

Zacznijmy współpracę już teraz

Wypełnij krótki formularz i określ swoje potrzeby, a my wkrótce skontaktujemy się z Tobą lub zadzwoń teraz:

22 300 80 10