Coraz więcej studentów z zagranicy studiuje i pracuje w Polsce

  • Data publikacji 16 styczeń 2022

Mimo panującej pandemii Polska jest jednym z najchętniej wybieranych krajów przez studentów w Europie. Już w 2021 roku studiowało u nas ponad 85 000 studentów, również w trybie niestacjonarnym.. W porównaniu do 2011 roku to aż czterokrotnie więcej. Co nas wyróżnia? O tym poniżej.

Powody, dla których warto studiować w Polsce

Polskie uczelnie są jednymi z najstarszych w Europie, jednak powodów, aby studiować na nich jest zdecydowanie więcej. Oto najważniejsze z nich:

1. Nowoczesny system szkolnictwa

Polski system szkolnictwa w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym rozwija się dynamicznie. To sprawia, że Polska znajduje się na czwartym miejscu pod względem osób zapisanych na uczelnie wyższe. Oferta polskich szkół jest szeroka, ponieważ zawiera ponad 600 kierunków studiów. Większość uczelni proponuje także kursy w językach obcych. Dzięki temu studenci studiujący w Polsce mogą podjąć pracę na w czasie nauki.

2. Wysoki poziom kształcenia

Polski system szkolnictwa jest doskonale rozwinięty i monitorowany przez: Polską Komisję Akredytacyjną, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Natomiast każdy z 5 tysięcy dostępnych kierunków, musiał uzyskać aprobatę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

3. System Boloński

Polska bierze udział w procesie Bolońskim, dlatego zostało wprowadzone trójstopniowe szkolnictwo wyższe. Ukształtowane zgodnie z system: licencjackim/magisterskim/doktoranckim. Wprowadzony został Europejski system akumulacji punktów (ECTS). Dzięki temu studenci przyjeżdżający do Polski otrzymują atrakcyjne warunki.

Szukasz pracowników? Nie masz czasu?
Zostaw numer.

Numer telefonu zostanie wykorzystany do pierwszego kontaktu. Nie archiwizujemy numerów podanych w formularzu i nie przekazujemy go innym podmiotom.

Szukasz pracy?
Шукаєте роботу?

Zacznijmy współpracę już teraz

Wypełnij krótki formularz i określ swoje potrzeby, a my wkrótce skontaktujemy się z Tobą lub zadzwoń teraz:

22 300 80 10