5 zalet emigracji do Polski

  • Data publikacji 16 styczeń 2022

Jeśli jesteś pracodawcą, z pewnością zastanawiasz się nad tym, jakie zalety ma przyjmowanie migrantów do Polski i czy jest to dla nas tak naprawdę korzystne. Poniżej prezentujemy 5 najważniejszych korzyści dla gospodarki oraz dla firm, które wynikają z pobytu oraz zatrudnienia obcokrajowców w naszym kraju.

Korzyści dla Polski z migracji obcokrajowców

1.

Imigranci zwiększają liczbę osób w wieku produkcyjnym w kraju, do którego przyjechali. Dzięki zwiększeniu stosunku osób pracujących do będących na emeryturze system emerytalny zostaje odciążony. Gdyby nie imigranci, to Polska miałaby stagnację lub ujemną dynamikę liczby osób zatrudnionych.

2.

Część z imigrantów to osoby młode mające wyższe wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. To sprzyja zatrudnianiu ich w specjalistycznych działach gospodarki.

3.

Osoby o niższym wykształceniu wykonują proste prace, na które nie chcą zdecydować się miejscowi, dlatego stanowią tanią siłę roboczą.

4.

Imigracja przyczynia się także do innowacyjności, dlatego, że cudzoziemcy dwa, a nawet trzy razy częściej zakładają swoje firmy.

5.

Imigranci przyczyniają się także do wypełnienia luki demograficznej, która powstała w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Szukasz pracowników? Nie masz czasu?
Zostaw numer.

Numer telefonu zostanie wykorzystany do pierwszego kontaktu. Nie archiwizujemy numerów podanych w formularzu i nie przekazujemy go innym podmiotom.

Szukasz pracy?
Шукаєте роботу?

Zacznijmy współpracę już teraz

Wypełnij krótki formularz i określ swoje potrzeby, a my wkrótce skontaktujemy się z Tobą lub zadzwoń teraz:

22 300 80 10